Genel Kurallar
 Massey Ferguson Duzce Bayii - Forum - FORUM İLE ALAKALI - Genel Kurallar
Mesaj icon Konu: MF Şanzıman Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar
uygur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı uygur Cevapla 
Aktif Puan :
0
Katilim Onayi :
0
HAK Rutbe :
5
bullet Konu: MF Şanzıman
    Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2013 Saat 16:14
MF ailesine merhaba.Amasya'lıyım.
Babadan kalma 2000 model MF 240s im var.1940 saatte,hidrolik direksiyon,askı pedal,syncro 8,disk fren.Senede 20-30 saat kullanıyorum.
Pistonlu gübre saçar aldım.Avluda deneme sırasında kuyruk mili çalışırken ,kuyruk milini durdurmadan pistonları açıp kapatma  mekanizması (koltuğun sağ altındaki mekanizma) çalışmadı.Kuyruk milini ayırınca çalıştı.Bende gübre saçarı geri verdim.Çünkü gübre dolu olarak düşünürsek,tarla sınırında dönüş yaparken gübre saçmayı durdurmamız gerektiğinde önce kuyruk milini devreden çıkarıp sonra  pistonları kapatıcağız ancak bu ara zamanda(kuyruk milinin durmasından pisyonları kapatana kadar) gübre boşa akmaya devam edecek.
Benim sormak istediğim, ipto ve spool walf nedir?Bahsettiğim sorunla ilgilimidir?
Traktörümde varmıdır?Yoksa ekletebilirmiyim?Bunları tam olarak açıklayan kaynak bulamadım.
Ayrıca, traktörümün transmisyonu ve arka dişli grubu hangi firmanın üretimidir?Genel olarak MF lerin dişli sistemi kimin üretimidir?
Carrora ;ZF gibi markası varmıdır?Varsa bunları uzel  patentlemi imal etti, yoksa hema gibi firmalaramı yaptırdı?Mesela hidrolik diroksiyonum hema üretimi.
MF 266 ları çok seviyorum.4wd lerinin ön dingillerini kim üretti?
Saygılar.
Cemal
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma